ریل آسانسور

ریل آسانسور دارای مقطعی T شکل از جنس فولادST-۳۷  است که از وظایف آن هدایت اتاقک آسانسور و وزنه تعادل در راستای مسیر حرکت در چاه آسانسور، همچنین کاهش دادن حرکات جانبی و جلوگیری از نوسانات بیش از اندازه اتاقک آسانسور می‌باشد. از نظر تولید ریل‌ها به دو روش کشش‌سرد و ماشین‌کاری ساخته می‌شوند. برای مشخص کردن نوع روش تولید ریل از پسوندهای A/ B/ BE استفاده می‌شود. پسوند  A برای مشخص کردن ریل کشش سرد، پسوند B برای مشخص کردن ریل ماشین‌کاری و پسوند BE برای مشخص کردن ریل ماشین‌کاری با سرعت ‌بالا استفاده می‌شود.
رایج‌ترین و بهینه‌ترین طول برای ریل آسانسور ۵ متر است اما در بعضی از موارد که وزن ریل آسانسور سنگین بوده از ریل‌هایی با طول ۳ متر استفاده می‌شود، استفاده از ریل‌های آسانسور با طول ۵ متر باعث می‌شود که چک کردن پارامتر‌هایی که در صاف بودن ریل آسانسور مؤثر است آسان‌تر شود.
ریل‌های آسانسور در سایزهای مختلف  T۴۵، T۵۰،  T۷۰،  T۹۰و T۱۲۵ تولید می‌شوند.
شرکت اعتماد سرمایه پرتوآ با استفاده از تجارب چندین ساله شرکت‌های همگروه خود یعنی صنایع فولاد کوهپایه و شرکت کالوپ و همچنین استفاده از دانش و تخصص نیروهای مجرب،  اقدام  به راه‌اندازی خط تولید ریل آسانسور با بهره‌گیری از تکنولوژی کشش سرد نموده است.
 در حال حاضر و با بهره‌برداری از خطوط تولید ریل آسانسور پرتوآ ۰ تا ۱۰۰ پروسه تولید، از تولید سپری به روش نورد گرم تا تولید ریل آسانسور به روش کشش سرد بطور کامل توسط خطوط تولید این مجموعه انجام می‌گردد. طبق بررسی‌ها و آزمایشات انجام شده توسط واحد کنترل کیفیت(QC), محصول تولیدی این شرکت دقیقا مطابق با استانداردهای بین المللی ISO۷۴۶۵ بوده و دارای گواهینامه اصالت کالا می‌باشد.

ویژگی‌های ریل آسانسور اعتماد سرمایه پرتوآ:
• کیفیت و صافی سطح در تمام طول ریل
• ابعاد دقیق
• تولید از مرغوبترین نوع فولاد ST۳۷
• بهره گیری از تکنولوژی کشش سرد
• استحکام و مقاومت بالا
• تولید با بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای بین‌المللی ISO۷۴۶۵